wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » BLOG2 » Smog temat obecnego sezonu grzewczego umykający uwadze Polaków. Czy warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza IDEAL OPUS
Kontakt
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Chmura tagów

Smog temat obecnego sezonu grzewczego umykający uwadze Polaków. Czy warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza IDEAL OPUSWALCZ ZANIECZYSZCZENIEM POWIETRZA W SWOIM:
MIESZKANIU, DOMU, BIURZE, POMIESZCZENIACH PRZEMYSŁOWYCH.
Czystsze powietrze to lepszy stan twojego zdrowia i dłuższa żywotność urządzeń mechanicznych oraz elektronicznych.

Smog temat, który ostatnimi czasy pojawia się na łamach polskich mediów coraz częściej i głośniej. Największa irytacja wśród odbiorców informacji o wysokim stężeniu zapylenia występuje u mieszkańców domków jednorodzinnych. Wynika to z tego iż wiele domostw korzysta z ogrzewania CO gdzie piece nie spełniają odpowiednich norm spalania (emisji spalin). Powstawanie smogu powiązane jest bardzo z zanieczyszczeniem pochodzenia antropogenicznego utrzymujące się w powietrzu w wyniku niesprzyjających zjawisk atmosferycznych: bezwietrznej pogody, mgły czy inwersji. Mamy dwa rodzaje smogu: typu londyńskiego i typu Los Angeles. W Polsce w okresie grzewczym, powstaje smog typu londyńskiego. 

► W Rabce Zdrój norma rakotwórczego benzo(a)pirenu jest ponad 8-krotnie przekroczona. 
► W stolicy polskich Tatr, Zakopanem odnotowuje się ok. 900% normy (dane GIOŚ). 
► W Londynie stężenie benzo(a)pirenu jest z kolei na poziomie 20% normy. 

Polska Zielona Sieć wyprodukowała wraz z Fundacją ClientEarth Prawnicy dla Ziemi spot pt. „Walka o oddech”, w którym o problemie smogu w polskich górach opowiada nasz wybitny himalaista Andrzej Bargiel. Można go zobaczyć.


Raport WHO przedstawiający miasta najbardziej zasmogowane odnosi się do miejsc, które mają stacje pomiarowe. W pierwszej dziesiątce rankingu nie ma Krakowa (nr 11), jest za to siedem innych polskich miejscowości, w tym Żywiec i Pszczyna. Nie ma w Polsce miast i wsi czystych, są tylko nieprzebadane. 

Istnieje wiele badań epidemiologicznych, przeprowadzanych na dużych populacjach, które potwierdzają, że w czasie wysokich stężeń pyłów zawieszonych umiera znacznie więcej ludzi. Śląskie Centrum Chorób Serca i Śląski Uniwersytet Medyczne opublikował analizę, wynika z niej, że stężenia zanieczyszczeń na poziomie alarmu smogowego oznaczają ok. 8 proc. zgonów więcej niż zwykle w wyniku chorób sercowo-naczyniowych. O 12 proc. zwiększa się ilość pacjentów z zawałem serca. Przykre jest to że zwiększona śmiertelność utrzymuje się też przez kilkanaście dni po epizodzie smogowym. Większość zgonów w wyniku smogu wiąże się właśnie z chorobami układu krążenia (2/3), a mniejszość (1/3) z chorobami układu oddechowego. Europejska Agencja Środowiska oszacowała, że smog przyczynia się do zgonów ok. 47000 rocznie, Polaków – 15 razy więcej niż na polskich drogach. Smog ma też inne nieporządne oddziaływanie na nasz organizm zdrowotne, takie jak częstsze alergie, zaburzenia płodności, a nawet poronienia oraz zmniejszenie wagi urodzeniowej o noworodków. 

Najgorsze w smogu jest to iż pomimo alarmów, które stają się coraz bardziej dramatyczne wobec społeczeństwa. Skutki jego działania pojawiają się pomału, po latach i nie są spektakularne, stąd wielu polaków żyje w nieświadomości, że ta astma na starość to efekt oddychania przez pół wieku pyłem i sadzą.

Obecnie smog jest mniej szkodliwy niż ten z lat 70. - 80. W tam tych latach panował smog przemysłowy z bardzo dużą ilością metali, a badania prowadzone przez WIOŚ w Katowicach wskazują, iż od wielu lat nie mamy przekroczeń dopuszczalnych norm dla zawartych w pyle: ołowiu, kadmu, niklu, arsenu. Wielu z nas pamięta akcje prowadzone w tych czasach w kierunku walki z ołowicą u dzieci, pochodzącą z emisji przemysłowych. W okresie tym była zmozona również emisja do powietrza dwutlenku siarki i kwaśnymi deszczami, które niszczyły całe połacie lasów. Duży spadek szkodliwych związków do atmosfery i pyłów przyniosło wprowadzenie benzyny bezołowiowej. Ale obecnie nie jest oczywiście całkiem dobrze, nadal pojawiają się sygnały o wysokimi stężeniami pyłu zawieszonego i musimy pamiętać o przekroczeniach normy dla zawartego w pyle benzopirenu, który jest substancją rakotwórczą. Smog pyłowy (czyli z kominów, a nie samochodów) jest wyłącznie zimą.
Od 1 maja do 30 września 2016 r., czyli przez 153 dni, było tylko 17 dni z niewielkimi przekroczeniami normy dobowej dla pyłu zawieszonego PM10. W analogicznym okresie 2017 roku tych dni poza sezonem grzewczym było jeszcze mniej, bo 12.

 alt


Taki delikatny zarys informacji o SMOGU, powinien uświadomić wielu osobą iż korzystanie z oczyszczaczy powietrza powinno stać się standardem w okresie grzewczym nie tylko w miastach. Współczesne oczyszczacze nie tylko pozwalają na pozbycie się zanieczyszczeń, ale także poprawiają jakość powietrza, np. poprzez zainstalowany jonizator.

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza negatywnie wpływa na nasze zdrowie, co jest podkreślane przez środowiska lekarskie. Czyste powietrze pozytywnie przełoży się na naszą kondycję zdrowotną, a w szczególności na układ oddechowy.
Oczyszczacze powietrza potrafią eliminować z naszego środowiska wirusy oraz bakterie odpowiadające za szereg chorób, co może nas uchronić przed przymusowym leczeniem z powodu infekcji.
Szczególnie istotne w przypadku oddychania czystym powietrzem jest to iż zwiększa się wówczas nasza efektywność pracy. Wynika to z faktu że nasz mózg jest lepiej dotleniony oraz szybciej. Poprawia się nasza koncentracja i zdolność rozwiązywania złożonych problemów. Dlatego wskazane było by zamontować oczyszczacz w pomieszczeniach biurowych.
Oczyszczacze powietrza są szczególnie zalecane w miejscach, gdzie przebywają alergicy. Usuwanie z wdychanego powietrza alergenów pozwala prowadzić uczulonym niezakłócony przez czynniki drażniące tryb życia.

alt

Na pewno warto dokonać zakupu oczyszczacza do mieszkań, w których wychowują się dzieci. W ich przypadku, codzienne dostarczanie porcji świeżego powietrza jest szczególnie istotne z punktu widzenia prawidłowego rozwoju.
Posiadacze psów czy kotów w swoim domu, z pewnością borykają się z zanieczyszczonym powietrzem, rozwiązać problem może odpowiednie urządzenie oczyszczające.

alt

Nasza oferta oczyszczaczy powietrza marki IDEAL oraz OPUS oferują szereg innowacyjnych funkcjonalności gwarantujących pełen komfort użytkowania m.in.:

► Automatyczne wykrywanie substancji szkodliwych.
► Praca w trybie nocnym z niską emisją dźwięku.
► Funkcja TIMER, która daje możliwość ustawienia czasu pracy oczyszczacza.
► Sterowanie bezprzewodowe za pomocą pilota.

Zwróćmy uwagę na bardzo istotny fakt że oczyszczacze powietrza skutecznie broni ludzki organizm nie tylko przed zawieszonym pyłem (czyli smogiem), ale też alergenami, kurzem, wirusami czy pleśnią. Urządzenia tego typu oferują kilka sposobów filtracji powietrza, można je podzielić na trzy rodzaje: mechaniczny, fizyczny oraz kombinacyjny. Mechaniczny oznacza, że powietrze jest przepuszczane przez zestaw filtrów. Fizyczne oczyszczanie powietrza to różnego rodzaju jonizowanie, ładowanie cząsteczek ładunkiem elektrycznie, elektrostatyka.Sposób kombinacyjny to połączenia zalet obu wcześniej wymienionych metod, które uważane są za najskuteczniejsze. Tego typu rozwiązanie proponują oczyszczacze powietrza IDEAL oraz OPUS. Warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrze. Funkcja nawilżania w urządzeniu jest niezmiernie ważna w sezonie grzewczy, kiedy powietrze w pomieszczeniach jest bardzo suche. 

Pamiętajmy że dokonując wyboru oczyszczacza, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podstawową z nich, jest wieloetapowość filtracji powietrza. Jeśli jest ich dużo tym lepiej. Kolejny ważny atut, oczyszczacz powinien posiadać filtr HEPA, skuteczny w walce z alergenami i smogiem. Zwrócić należy też uwagę na praktyczną funkcjonalność, np. jeśli zamierzamy czyścić również w nocy, koniecznie zwróćmy uwagę na cichość pracy sprzętu.

Oczyszczacz powietrza OPUS Aeroprime Q Wydajny i ekonomiczny oczyszczacz powietrza do użytku domowego i małych biur. Oczyszczacz powietrza OPUS Aeroprime X auto Wydajny i ekonomiczny oczyszczacz powietrza do użytku domowego i małych biur. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 Idealne powietrze w Twoim pomieszczeniu do 15 m² dzięki oczyszczaczowi powietrza IDEAL AP 15 z technologią AEON Blue® filtrem… Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 Idealne powietrze w Twoim pomieszczeniu do 30 m² dzięki oczyszczaczowi powietrza IDEAL AP 30 z technologią AEON Blue® filtrem… Oczyszczacz wodny i nawilżacz powietrza IDEAL AW 40 IDEAL AW 40 to oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza w jednym kompaktowym urządzeniu. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 45 Idealne powietrze w Twoim pomieszczeniu do 45 m² dzięki oczyszczaczowi powietrza IDEAL AP 45 z technologią AEON Blue® filtrem… Oczyszczacz wodny i nawilżacz powietrza IDEAL AW 60 Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym urządzeniu z przeznaczeniem do pomieszczeń o wielkości do 60 m2. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL ACC 55 IDEAL ACC 55 to oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza w jednym kompaktowym urządzeniu. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 60 Pro Profesjonalny oczyszczacz powietrza pozwalający na uzyskanie czystego powietrza w pomieszczeniach o wielkości do 70 m2. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 100 MED EDITION Profesjonalny oczyszczacz powietrza, który pozwala na uzyskania higienicznie czystego powietrza w pomieszczeniach o wielkości aż d… Odkamieniacz do AW 40 Środek do odkamieniania do urządzenia AW 40. Elelktroda z jonami srebra (Ionic Silver Stick) do AW 40 / ACC 55 Filtr do OPUS Aeroprime Q Filtr do oczyszczacza powietrza OPUS Aeroprime Q Kaseta ewaporacyjna ACC 55 Kaseta ewaporacyjna do urządzenia ACC 55. Kaseta ewaporacyjna ACC 55 Zamykana podstawa do zawieszenia oczyszczacza - O.SECURE BASE AP 15 Podstawa zamykana na klucz do zawieszenia na ścianie oczyszczacza IDEAL AP 15 Zamykana podstawa do zawieszenia oczyszczacza - O.SECURE BASE AP 15 Filtr do OPUS Aeroprime X auto Filtr do oczyszczacza powietrza OPUS Aeroprime X auto Zamykana podstawa do zawieszenia oczyszczacza - O.SECURE BASE AP 30 Podstawa zamykana na klucz do zawieszenia na ścianie oczyszczacza IDEAL AP 30 Zamykana podstawa do zawieszenia oczyszczacza - O.SECURE BASE AP 30 Zamykana podstawa do zawieszenia oczyszczacza - O.SECURE BASE AP 45 Podstawa zamykana na klucz do zawieszenia na ścianie oczyszczacza IDEAL AP 45 Zamykana podstawa do zawieszenia oczyszczacza - O.SECURE BASE AP 45 Filtr Combi do oczyszczacza powietrza IDEAL AW 60


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl